NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Polska gola, czyli o sposobach kibicowania Polaków

2018-06-18 11:32:31

Polacy uwielbiają piłkę nożną, a mecze polskiej reprezentacji w tym sporcie gromadzą przed telewizorami nawet ponad 8 milionów osób, jak chociażby w trakcie meczu z Czarnogórą, który miał zasądzić o tym, czy drużyna awansuje na Mundial.

Ilu Polaków zamierza oglądać pojedynki polskiego zespołu na Mistrzostwach Świata w Rosji? Mając na uwadze wyniki badania przeprowadzonego przez Starcom wraz z Samsung Electronics Polska, wszystko wskazuje na to, że… dużo. Aż 7 proc. respondentów odpowiedziało, że z tej okazji zamierza wziąć wolne w pracy lub z niej wcześniej wyjść, a kolejne 7 proc. zapowiada, że będzie oglądać je w pracy. Takie wyznania skłaniają do jednoznacznych wniosków – kciuki za Polaków trzymać będzie większość z nas.

Okres ważnych wydarzeń sportowych to czas sprzyjający zakupom nowych sprzętów elektronicznych. Aż 15 proc. badanych przyznaje, że zakupiło nowy sprzęt, kolejne 14 proc. jeszcze nie wie, czy się na to nie zdecyduje.

W okresie ważnych wydarzeń sportowych obserwujemy większe zainteresowanie nowymi sprzętami RTV, które umożliwiają oglądanie zmagań sportowców w najwyższej jakości. W sklepach można znaleźć wtedy telewizory, laptopy czy smartfony w bardzo korzystnych cenach i ofertach. W Komputronik przygotowaliśmy nie tylko szereg ciekawych i wartych zainteresowania ofert cenowych, ale również takich, w których m.in. w ramach zakupu można otrzymać replikę koszulki reprezentacji Polski” ­– mówi Łukasz Stawecki, Brand Manager w Komputronik.

To samo badanie wskazuje, że wciąż najpopularniejszym sprzętem, na którym oglądamy mecze są telewizory (aż 77 proc. respondentów). 20 proc. wybierze komputery, 13 proc. smartfony a 7 proc. tablety. Wybór smartfonów i tabletów nie dziwi, szczególnie w kontekście wakacyjnego sezonu, który rozpoczyna się wraz z Mistrzostwami.

Dostępne dzisiaj w ofercie tablety i smartfony umożliwiają oglądanie filmów w najwyższej jakości. Wyświetlacze doskonale odzwierciedlają wszystkie szczegóły. Decydując się na oglądanie meczu podczas wypoczynku na plaży, nie musimy się już martwić, że umknie nam jakaś bramka” – zapewnia Stawecki.

Polacy przeżywają sportowe emocje nie tylko podczas tradycyjnego kibicowania przed ekranem. Coraz częściej organizują również koleżeńskie turnieje, rywalizują podczas towarzyskiego czy rodzinnego typowania wyników.

W Komputronik również typujemy wyniki. W naszych sklepach robimy to jednak w sposób nietypowy, angażując do tego sprzątające roboty. Kto wygra mecz? Zapraszamy do wspólnego typowania razem z naszymi pomocnikami” – zaprasza Łukasz Stawecki.

 

 

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: