NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Komputronik Biznes złotym płatnikiem Euler Hermes

2018-08-17 11:46:00

Certyfikat Złoty Płatnik to potwierdzenie wiarygodności finansowej firmy. By go otrzymać, konieczne są: uzyskanie Wysokiego Wskaźnika Moralności Płatniczej (PMI ≥ 80), Wysokiego Rankingu na poziomie CCC (lub więcej) i brak aktywnych windykacji z końcem 2017 roku. Wyróżnienie to jest szczególnie istotne z punktu widzenia przyszłych i obecnych kontrahentów.

 

- Jedną z barier w rozwoju oraz funkcjonowaniu małych i średnich firm są opóźnienia w płatnościach. Wskaźnik moralności płatniczej, czyli tak zwane PMI (od Payment Morality Index) pozwala sprawdzić, czy firma, z którą mamy do czynienia, jest wiarygodnym partnerem biznesowym. Wskaźnik ten jest też jednym z kryteriów branych pod uwagę przy weryfikacji firm ubiegających się o certyfikat Złoty Płatnik firmy Euler Hermes. Znalezienie się w elitarnym gronie odznaczonych pozwala nam stwierdzić, że posiadamy jeden z najwyższych PMI w kraju. Przekłada się to na zaufanie, jakim darzą Komputronik Biznes partnerzy i kontrahenci – komentuje Agnieszka Andrzejewska, Dyrektor Finansowy w firmie Komputronik Biznes.

 

Firmy posługujące się certyfikatem Złoty Płatnik, oprócz większej wiarygodności płatniczej, łatwiej nawiązują nowe relacje i kontakty biznesowe, uzyskują dłuższe terminy płatności, mogą też pozwolić sobie na uzyskanie większych limitów kredytowych. Dzięki rozpoznawalności Euler Hermes na rynkach zagranicznych, odznaczone firmy zwiększają swoją rangę także na arenie międzynarodowej, co ułatwia podpisywanie umów z kontrahentami na całym świecie.

 

 ***

Komputronik Biznes Sp. z o.o. to integrator rozwiązań na rynku IT, oferujący doradztwo i kompleksową obsługę przedsiębiorstw i instytucji. Opracowuje i realizuje plany kompleksowej informatyzacji, w tym modernizacji już istniejących systemów informatycznych. Komputronik Biznes posiada 6 filii w największych polskich miastach i skupia zespół stu kilkudziesięciu doświadczonych doradców, inżynierów i techników w całej Polsce. Spółka wchodzi w skład struktury Grupy Kapitałowej Komputronik SA.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: