NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Komputronik Biznes rozwija bezpieczeństwo IT  

2018-09-03 11:58:00

 

Komputronik Biznes dostarcza zintegrowane rozwiązania IT z wykorzystaniem najnowszych  technologii oferowanych przez globalnych partnerów oraz w oparciu o rozwiązania własne. Opracowuje i realizuje plany kompleksowej informatyzacji, w tym modernizacji już istniejących systemów informatycznych. Jednym z ważniejszych dla spółki obszarów jest rozwój oferty  bezpieczeństwa IT. Potwierdzeniem i konsekwencją tych działań jest umowa z firmą ITxon, która dotyczy dwóch rozwiązań: Acronis (klasa back-up) i DeviceLock (klasa Data Leak Prevention).

- Poufność i dostępność informacji to dwa kluczowe atrybuty bezpiecznego systemu IT. Z wykorzystaniem technologii backup (Acronis) oraz ochrony przed wyciekiem danych (DeviceLock) nasi certyfikowani inżynierowie zaprojektują oraz wdrożą rozwiązania, które  skutecznie podniosą bezpieczeństwo przetwarzania danych. Rozwiązania te dobrze odpowiadają na wymaganie rozporządzenia RODO aby dane osobowe były przetwarzane bezpiecznie i adekwatnie do ryzyka.
Jesteśmy przekonani, że wraz z ITxon, który jest naszym wieloletnim partnerem, będziemy mogli skutecznie i efektywnie kosztowo odpowiedzieć na potrzeby klientów w zakresie utrzymania bezpieczeństwa w systemach IT– mówi Andrzej Różański - dyrektor działu sprzedaży rozwiązań IT i bezpieczeństwa w modelu usługowym.

 

 ITxon oferuje rozwiązania między innymi dla administracji publicznej, edukacji, segmentów finansowego, medycznego, handlu i dystrybucji, przemysłu, oraz firm z sektora transportowo-logistycznego.

Bezpieczeństwo IT jest obszarem dynamicznie rozwijającym się. Obsługując firmy z różnych branży widzimy, jak ważne jest ono dla wszystkich sektorów biznesu. Bardzo cieszymy się z  umowy z Komputronik Biznes i mamy nadzieję, że pozwoli nam ona na jeszcze lepsze wypracowanie najnowocześniejszych rozwiązań, odpowiednio dopasowanych do zróżnicowanych potrzeb firm z różnych sektorów - komentuje Łukasz Piech, Dyrektor ds. handlowych w firmie Systemy Informatyczne ITXON S.A.

 

 

 

 ***

Komputronik Biznes Sp. z o.o. to integrator rozwiązań na rynku IT, oferujący doradztwo i kompleksową obsługę przedsiębiorstw i instytucji. Opracowuje i realizuje plany kompleksowej informatyzacji, w tym modernizacji już istniejących systemów informatycznych. Komputronik Biznes posiada 6 filii w największych polskich miastach i skupia zespół stu kilkudziesięciu doświadczonych doradców, inżynierów i techników w całej Polsce. Spółka wchodzi w skład struktury Grupy Kapitałowej Komputronik SA.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: